Naisa preokretom do trijumfa

Marko Mitić 2019.

Rukometašice Naise ostvarile su treću uzastopnu pobedu pošto su u hali Čair  u okviru 7. kola plej-ofa Super lige savladale ekipu Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 38 : 30 (18 : 20).

Nakon dve uzastopne pobede Naisa u ovaj meč nije ušla baš najbolje. Već u devetom minutu rezultat na semaforu bio je 2 : 7 pa je trener Jovanović bio primoran da uzme tajm-aut. Velike probleme na startu meča imala je Naisa u odbrani, što je koristila pivot gostujuće ekipe Orlović, iznudivši nekoliko sedmeraca i postigavši dva pogotka. Nisu domaće najbolje odreagovale ni posle tajm-auta. Rezultat u jedanaestom minutu bio je 3 : 9. Kapiten Mladosti Glušica pogodila je nekoliko skok-šuteva i tako održavala prednost svoje ekipe. Ipak, uspele su Nišlijke da stignu do izjednačenja u 25. minutu – 16 : 16. Međutim, do kraja prvog dela igračice iz Nove Pazove uspele su da stignu do plus dvaRezultat na poluvremenu bio je 18 : 20 u korist gostiju.

Od samog starta drugog poluvremena rukometašice Naise nametnule su svoj ritam. Usledila je serija od 6 : 0, pa je u 36. minutu Naisa povela rezultatom 24 : 20. Svoj prvi gol u nastavku gošće su postigle tek u sedmom minutu drugog poluvremena. Probudila se na golu i Čolović, koja svojim odbranama nije dozvolila da razlika bude ispod četiri gola. U 48. minutu Naisa je došla do prednosti od pet golova, 31 : 26. Trener Jovanović odlučio je da u igru uvede mlađe rukometašice, koje su minute na terenu u potpunosti iskoristile i uspele da povećaju vođstvo do kraja meča. Utakmica je završena rezultatom 38 : 30.

Naisa

Nakon utakmice kapiten Naise Marija Filipović istakla je da je ova pobeda važna, jer je ispunjen cilj osvajanjem trećeg mesta. Loše smo otvorile utakmicu, što je pokazao i rezultat. Došlo je do opuštanja, jer imamo zagarantovano treće mesto. Trener je na poluvremenu bio vrlo ljut. U drugom delu smo pojačale. Drago mi je da su šansu dobile i ove mlađe igračice. Probaćemo da do kraja sezone damo svoj maksimum.

Najefikasnija igračica u domaćem timu bila je Katarina Radović sa osam golova, dok su pomenuta Marija Filopović i Katarina Tanasković postigle po šest. Na drugoj strani najzapaženija je bila Leposava Glušica sa čak 12 pogodaka i ona je proglašena igračicom utakmice.

Ovom pobedom Naisa je tri kola pre kraja plej-ofa Super lige obezbedila treće mesto sa osvojenih 20 bodova. U narednom kolu Nišlijke će gostovati šampionu, ekipi Jagodine

Ključne reči: rukomet , sport , ŽRK NAISA , ŽRK Mladost NP , superliga , plejof ,