Železničar pobedio šampiona

Marko Mitić 2019.

Rukometaši Železničara trijumfovali su u 9. kolu plej-ofa Super lige, pošto su hali Duško Radović bili bolji od šampiona, ekipe Vojvodine rezultatom 28 : 25 (15 : 14).

Foto. Marko Mitić

Novi duel dve ekipe koje su ove sezone učestvovale u SEHA ligi pripao je niškom timu. Početak utakmice pokazao je da će pivoti na ovoj utakmici igrati glavne uloge. Jevtić i Trkulja su pored nekoliko pogodaka iznudili i po dva sedmerca u prvih pet minuta igre. U 10. minutu Vojvodina je povela sa 6 : 4, jer je dubokom odbranom odsekla bekove domaćina. Agresivna odbrana Novosađana prouzrokavala je i nekoliko izgubljenih lopti Železničara i tako su uspeli da dođu do 9 : 5. Trener Bokić napravio je izmenu i na mesto organizatora igre uvodi Pavlovića umesto Milosavljevića. U 17. minutu trener gostiju Rojević traži tajm-aut, jer je rezultat na semaforu bio 9 : 9. Od tog trenutka probudio se i kapiten Kocić, koji je svojim odbranama ulio dodatno samopouzdanje saigračima. Imale su Nišlije šansu da povedu u 25. minutu pri rezultatu 11 : 11, međutim Živković je promašio zicer. Vođstvo je ipak došlo kada je pivot Jevtić pogodio mrežu Verkića (14 : 13). Do kraja prvog dela po jedan gol na obe strane, pa se na pauzu otišlo prednošću Železničara - 15 : 14.

Drugo poluvreme, baš kao i prvo, otvorio je Jevtić, koji je opet uspeo da izbori sedmerce, a Živković ih je sigurno realizovao. U 36. minutu niški tim dolazi do najveće prednosti na meču od tri gola (19 : 16). Kocić je nastavio da dobro obavlja svoj posao na golu i održavao je prednost svog tima. Uspevao je Bokićev tim da održava razliku od tri gola sve do 52. minuta, kada su gosti iz Novog Sada uspeli da smanje razliku. U poslednja četiri minuta meča Želja ulazi sa samo jednim golom više u odnosu na goste. Živković je šutirao sa krila, lopta je pogodila stativu i odbila se do Jevtića, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu. Pivot Jevtić u narednom napadu ponovo je iznudio sedmerac, ali Markovićev šut odbranio je Verkić. I na drugoj strani sedmerac, i isto promašaj. Udarac Ilića zaustavio je Kocić svojom petnaestom odbranom na ovom meču. Poslednji gol bilo je delo Jevtića, koji je par sekundi pre kraja postavio konačan rezultat, 28 : 25.

IMG 20190518 222119

Šampionu Vojvodini ovo je bio prvi poraz u plej-ofu, a trener Rojević je nakon utakmice rekao da mora biti zadovoljan partijom svojih izabranika. Mi smo došli bez tri igrača iz prve postave, u četvrtak smo proslavili titulu, a evo već danas smo opet bili na terenu. Nismo se adekvatno spremili, jako sam ponosan na ove momke. Do poslednjeg minuta su se držali. Neka druga ekipa bi došla ovde i izgubila sa deset razlike, a mi smo bili u egalu do poslednjeg minuta. Ovi momci su pokazali da su pravi, istakao je Rojević.

Igrač utakmice po izboru trenera Vladimir Jevtić priznao je da ostaje žal što ekipa iz Novog Sada nije pobeđena više puta ove sezone. Pobedili smo šampiona, lepo je, ali ostaje žal što ih ranije u nekim bitnijim mečevima nismo pobedili. Dali smo sve od sebe. Oni se takođe nisu štedeli, jer su želeli da završe prvenstvo bez poraza. Drago mi je i zbog niške publike. Uzvratili smo im za to što su bili uz nas čitave sezone. Narednog vikenda nas očekuje gostovanje Partizanu, mi moramo da pobedimo, a da li ćemo i naredne sezone igrati SEHA ligu ne zavisi samo od nas, rekao je Jevtić.

Najbolji na ovom meču u timu iz Niša bili su Živković sa osam, i Jevtić sa sedam golova. U ekipi novog-starog šampiona najviše su pokazali Tomić i Ilić sa po šest pogodaka.

Poslednji meč u sezoni Železničar igra narednog vikenda kada gostuje ekipi Partizana. Ovom pobedom je zadržano treće mesto na tabeli, sa osvojenih 10 bodova, a da bi došli do željene druge pozicije neophodno je i da se poklope ostali rezultati. Pored pobede Nišlija, Metaloplatika mora izgubiti od Vojvodine, a Dinamo mora pobediti obe utakmice kako bi sve tri ekipe ušle u trougao i zbog najbolje gol-razlike Železničar bi osvojio drugo mesto.

Ključne reči: RK Železničar , RK Vojvodina , Superliga Srbije , sport , rukomet , plejof ,