Železničar i Naisa ostvarili pobede

Marko Mitić 2019.

Rukometaši Železničara i rukometašice Naise ostvarili su pobede u drugom kolu Superlige u hali Čair. Železničar je nadigrao ekipu Novog Pazara rezultatom 35 : 34 (18 : 19), dok je Naisa bila bolja od ekipe Vojvodine rezultatom 32 : 22 (18 : 12).

Rukometno veče u hali Čair počelo je duelom Železničara i Novog Pazara. Od početka meča bilo je jasno da će to biti velika borba. Odbrana ni jedne ni druge ekipe nije bile na zadovoljavajućem nivou, o čemu govori i rezultat okršaja. Neizvesno je bilo sve do 13. minuta, do rezultata 9 : 9. Usledila je mini-serija gostiju, pa je trener niške ekipe pri rezultatu 11 : 9 bio primoran da traži pauzu. Domaći su uspeli da se vrate iz rezultatskog zaostatka, pa smo do kraja prvog dela mogli gledati pravu rezultatsku klackalicu. Na odmor se otišlo rezultatom 19 :18 za gostujuću ekipu, pošto je Rakić pogodio mrežu Kocića, dok je na drugoj strani Milosavljević bio neprecizan.

U drugo poluvreme nišlije ulaze malo nervoznije i dopuštaju Banduki da kontrama donese svom timu dva gola prednosti (22 : 20). Rezultatska prednost opet je bila na strani ekipe trenera Memića u 41. minutu (27 : 25). Osim velike borbe ovu utakmicu obeležili su sedmerci. Železničar je preko Spasića realizovao svih sedam, dok su gosti od pet pokušaja bili uspešni tri puta. Poslednjih 15 minuta utakmice igralo se u pravoj rukometnoj atmosferi. Navijači su osetili momenat i pomogli niškom timu u samoj završnici. U 55. minutu, pri rezultatu 33 : 31 za Novi Pazar, kapiten Železničara Kocić odbranio je Banduki zicer i podigao publiku na noge. Izjednačenje je opet postignuto u 57. minutu. Do kraja meča viđen je još samo jedan gol i to u mreži gostujuće ekipe. Desetak sekundi pre kraja meča, posle proigravanja na crti, Jevtić se izborio za poziciju i doneo veliku radost nišlijama.

71518043 689233194876332 450648584539340800 nFoto: Marko Mitić

Trener Memić je na konferenciji za medije najpre čestitao ekipi Železničara na zasluženoj pobedi i izrazio nadu da će se ove dve ekipe ponovo sresti u plej-ofu. Ovakve utakmice se rešavaju u poslednjim minutima. Ko skupi više snage za sam kraj, taj dobija, kazao je. Nismo imali realizaciju sa levog krila i očekivao sam bolje izdanje golmana, a to su detalji koji nam se ne smeju dešavati ako želimo da pobeđujemo, zaključio je Memić. Novom Pazaru je ovo bio prvi poraz i sada, baš kao i Železničar, imaju jednu pobedu i jedan poraz.

Od ove sezone šef stručnog štaba Železničara je Đorđe Teodorović, koji smatra da su navijači ovoga puta mnogo pomogli njegovoj ekipi da trijumfuje. Osetili smo sjajnu atmosferu u poslednjih desetak minuta i ona nam je mnogo pomogla da dođemo do pobede. Igrali smo protiv jake ekipe, ali moji momci su ispunili ono što sam od njih tražio, istakao je Teodorović i obećao da će igra Železničara do kraja sezone biti mnogo bolja.

Za igrača utakmice proglašen je rukometaš Železničara Đorđe Spasić, koji se u listu strelaca upisao čak 15 puta. Osim njega, u timu iz Niša istakao se i Milosavljević sa šest pogodaka. Iz ekipe Novog Pazara najefikasniji bio je Milošević sa devet golova, dok su Banduka i Davidović dodali po sedam. Železničar narednog vikenda gostuje ekipi Dubočice 54 u Leskovcu.

70514156 680392289038243 5726546330310934528 nFoto: Marko Mitić

Za razliku od momaka, rukometašice Naise nisu imale mnogo problema sa mladom ekipom Vojvodine. Početak utakmice bio je izjednačen, a u 15. minutu je trener Naise Jovanović čak zatražio pauzu, jer je bio nezadovoljan igrom svojih rukometašica. Već nekoliko minuta kasnije, Nišlijke su povele sa 10 : 8. Novosađanke su do kraja prvog dela u potpunosti posustale, pa se na pauzu između dva poluvremena otišlo pri rezultatu 18 : 12. Iskusna ekipa Naise, predvođena Slađanom Perazić, u nastavku utakmice ja samo uvećavala razliku. U 40. minutu rukometašica Naise Marija Filipović donela je najveću prednost svojoj ekipi (27 : 16). Nakon toga, uvidevši da je utakmica rešena, trener Jovanović je na parket poslao mlađe rukometašice, koje su do kraja meča uspele da održavaju razliku. Meč je završen rezultatom 32 : 22.

Nakon utakmice, trener novosadske ekipe Đurađ Trbojević izrazio je nezadovoljstvo zbog mnogo izgubljenih lopti koje su, kako kaže, dovele do ubedljivog poraza. Mojim devojkama nemam šta zameriti, dale su sve od sebe, kazao je Trbojević. Trener Naise Svetislav Beli Jovanović nije bio zadovoljan igrom koju su pružile njegove izabranice, uprkos tome što su ubedljivo pobedile. Smatra da je njegov tim pružio mnogo bolje partije u pripremnom periodu i da mora da radi na odbrani. Takođe, najavio je gostovanje šampionu u Jagodini nakon dvonedeljne pauze.

Igračica utakmice je Katarina Radović, koja se za domaću ekipu upisala osam puta u listu strelaca. Slađana Perezić dala je šest golova. Kod ekipe sa severa naše zemlje jedina raspoložena igračica bila je kapiten Marija Dmitrović, koja je postigla čak deset pogodaka.

Ključne reči: RK Železničar , ŽRK NAISA , rukomet , sport , hala cair , Arkus Superliga Srbije , ŽRK VOJVODINA , RK Novi Pazar , Niš ,