Železničar slavio u Leskovcu

Marko Mitić 2019.

Rukometaši Železničara ostvarili su 28. septembra pobedu u derbiju trećeg kola Arkus Superlige, pošto su slavili u Leskovcu protiv ekipe Dubočice 54 rezultatom 27 : 26 (13 : 10). Ovo je ekipi iz Niša druga uzastopna pobeda.

Posle gotovo dve decenije, stari znanci ponovo su odmerili snage. Početak utakmice bio je poprilično neizvestan. Ipak, domaćini su pre svega sjajnom odbranom stekli prednost i u 11. minutu poveli sa 7 : 3. Nišlije su od tog trenutka zaigrale mnogo organizovanije u napadu i u odbrani. Predvođeni kapitenom Kocićem, polako su smanjivali zaostatak i došli preko Milovanovića do izjednačenja (9 : 9). Isti igrač je nekoliko minuta kasnije opet pogodio mrežu Dubočice i doneo svom timu i prvo vođstvo na meču (11 : 10). Do kraja prvog poluvremena leskovački superligaš nije uspeo da postigne gol, jer je na golu Železničara briljirao iskusni Kocić, koji je odbranio čak tri sedmerca u ovom delu utakmice. Nišlilje su otišle na pauzu sa tri gola prednosti (13 : 10).

Drugo poluvreme započelo je novim promašenim sedmercem − ovoga puta Stanković nije bio precizan za domaći tim. U 35. minutu gosti su stigli do najveće prednosti (16 : 12). Nije se dugo čekalo na odgovor ekipe koju sa klupe predvodi PejčićMatović i Nikolić bili su precizni, pa je rezultatski zaostatak smanjen na dva gola (19 : 17). Kada se činilo da je Dubočica u naletu, nekadašnji kapiten Železničara Mađar pravi start za isključenje na dva minuta i sedmerac, koji je u pogodak pretvorio Spasić. Razlika se konstantno kretala između dva i četiri gola.

71287772 392147365011466 8505225518956675072 n

U 48. minutu trener Pejčić zatražio je pauzu, koju njegovi igrači nisu iskoristili na pravi način, jer su propustili priliku da razliku spuste na samo jedan gol, pa je ostalo 22 : 20. Odbrana koju je postavio trener ekipe iz Niša, Đorđe Teodorović, bila je nerešiva enigama za protivnika. U poslednjih pet minuta utakmice ušlo se sa rezultatom 26 : 23. Nošena energijom publike, Dubočica je uspela da ovoj utakmici vrati neizvesnost sa početka. Kada je Jevtić u 58. minutu pogodio gol Radosavljevića činilo se da je utakmica rešena (27 : 24). Međutim, dve izgubljene lopte Železničara omogućile su domaćima da dođu do boda. Ipak, u poslednjem napadu kapiten i najiskusniji igrač na terenu Marinković pravi faul u napadu, pa je postavljen konačan rezultat meča (27 : 26). Dva boda otišla su u Niš.

Ilija Stanković, koji je za ekipu Dubočice postigao sedam pogodaka u ovom meču, rekao je da je ovo bila prava rukometna predstava. On smatra da su njegov tim promašaji i slaba realizacija sedmeraca koštali boljeg rezultata. Igrač utakmice po izboru trenera, Aleksandar Pavlović iz Železničara, nazvao je ovaj okršaj ratničkim. Ovo je bila utakmica sa puno jakih odbrana. Okrećemo se sledećoj utakmici i prijaće nam malo odmora, zaključio je.

71500552 920813674960865 8401429302012280832 nFoto: Marko Mitić

Obe ekipe imaju skor od dve pobede i jednog poraza, a trener Teodorović je nakon utakmice pohvalio svoju ekipu zbog toga što, kako kaže, u svaki meč ulazi sve spremnija. Ovo je bilo na granici kako bi rukometna utakmica trebalo da izgleda. Dubočica je uz pomoć svoje publike odigrala na kraju hladne glave, ali ovoga puta nisu uzeli bodove, iako su bili jako blizu i to je ono što diže standard našeg rukometa, rekao je. Železničar u narednom kolu dočekuje ekipu Šamota iz Aranđelovca. Strateg domaćih Pejčić žali za propuštenim šansama, ali najavljuje da će se njegov tim okrenuti narednom meču i gostovanju ekipi Partizana. Dobar skauting je bio ključ ove pobede Železničara. U sportu postoje dve strane, pobeda i poraz.

Najefikasni akter meča opet je bio Đorđe Spasić, koji se u listu strelaca upisao devet puta. Osim njega, u timu iz Niša istakli su se Milovanović sa šest i Pavlović sa pet golova, a Kocić nije imao milosti prema svom nekadašnjem klubu i uspeo je da odbrani čak pet sedmeraca. Iz Dubočice, osim Stankovića, istakao se i Pavlović sa četiri gola.

Ključne reči: RK Železničar , RK Dubočica 54 , rukomet , sport , Arkus Superliga Srbije , derbi , leskovac , Niš , Srbija ,