Železničar sigurnom igrom do pobede

Marko Mitić 2019.

Rukometaši Železničara upisali su treću uzastopnu pobedu u četvrtom kolu Arkus Superlige, pošto su u hali Čair bili bolji od ekipe Šamota iz Aranđelovca rezultatom 32 : 26 (14 : 11).

Početak meča, kao i kompletno prvo poluvreme, obeležila je igra u serijama. Izabranici trenera Teodorovića u nekoliko navrata stizali su do prednosti od četiri gola, ali su gosti uspevali da nalaze odgovor. Nakon vođstva od 4 : 1 i 10 : 6, rezultat na semaforu bio je izjednačen. Ipak, na samom kraju prvog dela niški tim je dostigao prednost od tri gola (14 : 11). Šansu da se na odmor ode sa većom zalihom propustio je Jevtić, čiji šut je u poslednjim sekundama uspešno zaustavio golman gostiju Mitrović

Situacija iz poslednjih pet minuta prvog dela igre viđena je i na početku drugog perioda. Gosti su napravili nekoliko tehničkih grešaka, što je dodatno olakšalo niškom timu da uveća razliku. Razigranom Spasiću pridružio se Milovanović, koji je svojim golovima praktično rešio pitanje pobednika. Razlika se uvećavala sve do 54. minuta, kada je strateg gostiju zatražio pauzu pri rezultatu 27 : 18. Usledila je mini serija Šamota od tri vezana gola, pa je morao da reaguje minutom odmora i trener domaće ekipe (27 : 21). Prednost od šest golova Nišlije su sačuvale do kraja. Trener Teodorović pružio je šansu svim igračima sem golmanu Stošiću. Utakmicu su obeležila i isključenja. Domaćin je čak 20 minuta imao igrača manje, dok su gosti deset minuta bili sa šestoricom na terenu.

Igrač Šamota Marko Ranković istakao je nakon utakmice da je njegova ekipa uspešno parirala samo 25 minuta. Zaspali smo poslednjih pet minuta prvog i na početku drugog poluvremena, što ekipe poput Železničara dobro koriste, rekao je. Sa druge strane, kapiten Železničara Miroslav Kocić, koji je zabeležio 12 uspešnih intervencija, iskazao je zadovoljstvo time što je njegova ekipa nastavila seriju pobeda. Bitno je da pobeđujemo i da polako idemo ka gornjem delu tabele, kazao je. Prvo poluvreme igrali smo relativno dobro, malo nas je ekipa Šamota uspavala u napadu, zato je i rezultat bio takav. Nakon poluvremena dali smo gas, odigrali dobru odbranu i zasluženo slavili, zaključio je Kocić.

Ekipi iz Aranđelovca ovo je četvrti poraz u isto toliko odigranih mečeva, pa se trenutno nalaze na poslednjem mestu tabele. Trener Slobodan Jedoksić nije zadovoljan igrom svog tima. Dok smo poštovali dogovor iz svlačionice rezultat je bio prihvatljiv, a čim smo sebi dali za pravo da budemo neodgovorni, da ne poštujemo loptu i akcije došlo je do toga da i ovaj meč izgubimo, rekao je i dodao da smatra da je meč izgubljen pri rezultatu 10 : 10, kada su njegovi rukometaši izgubili tri lopte. Ekipa Železničara u narednom kolu gostuje u Beogradu Crvenoj zvezdi, a šef stručnog štaba Đorđe Teodorović kazao je da je očekivao više, s obzirom na to da je ovaj tim u jednom trenutku imao devet poena prednosti.

Za igrača utakmice izabran je Đorđe Spasić, koji je imao dvocifren učinak od 11 golova. Osim njega, u domaćem timu šest puta se u listu strelaca upisao Milovanović. Kod Šamota, Milinić je postigao šest golova, dok je Avramović pet puta pogađao mrežu Železničara.

Ključne reči: RK Železničar , RK Šamot , sport , rukomet , Arkus Superliga Srbije , pobeda , hala cair , igra , Niš , izveštaj ,