Železničar siguran protiv Partizana

Anđela Janjić 2019.

Rukometaši Železničara bili su bolji od ekipe Partizana i ostvarili su trijumf u sedmom kolu Arkus Superlige. Nišlije su u hali Čair slavile rezultatom 36 : 27 (17 : 13).

Na samom početku meča domaćoj ekipi nije funkcionisao napad i to su gosti iskoristili. Prvi pogodak za Partizan postigao je Mićić. Vrlo brzo su rukometaši Železničara izjednačili, a zatim i ušli u seriju pogodaka, koja im je omogućila dva gola prednosti i rezultat 6 : 4. Zatim je usledila serija odbrana oba golmana, koju je iz sedmerca prekinuo Spasić. U nastavku meča odbrana Železničara bila je na visokom nivou, gde se posebno istakao golman i ujedno kapiten ekipe Kocić. Dobra odbrana dodatno je dala samopouzdanje igračima u napadu, što je znatno otežalo dalju igru rukometašima Partizana. Za rezultat 11 : 6 pobrinuo se Jevtić, tako što je dao atraktivan gol koji je niška publika pozdravila sa velikim oduševljenem. U nastavku meča rukometaši Želje imali su dosta izgubljenih lopti pa su to protivnički igrači iskoristili i približili se na samo dva gola razlike. Uz brzu reakciju Pavlovića i Spasića domaćin ostvaruje sigurniju prednost i rezultat od 17 : 12. Na kraju prvog poluvremena, uz zvuk sirene, Bajčeta postiže pogodak za gostujuću ekipu (17 : 13).

Drugo poluvreme počinje golom Pavlovića, koji nije iz prve uspeo da ubaci loptu u gol, ali je to vrlo brzo ispravio i postigao još jedan pogodak za Železničar. U nastavku meča gosti su uspeli da se približe, ali je napad domaćina bio još sigurniji u ovom poluvremenu. U listu strelaca upisao se i Radivojević, kao i Stojanović. Sa dobrim odbranama u drugom delu utakmice nastavio je i Matović. Nišlije su stigle i do dvocifrene razlike preko pomenutog Stojanovića, a rezultat na semaforu bio je 31 : 22. Rukometaši Partizana nisu mogli da odgovore i utakmica je privedena kraju rezultatom 36 : 27 za domaću ekipu.

2

Aleksandar Pavlović iz Železničara izjavio je nakon utakmice da je dobra odbrana bila presudna u ovom susretu i da je doprinela još boljoj igri u napadu. Đorđe Todorović zadovoljan je igrom rukometaša Železničara, napomenuo je da su momci poštovali dogovor iz svlačionice i da posle teškog perioda i poraza od Crvene Zvezde moraju da nastave dalje uzdignute glave. Dogovorili smo se da doživljavamo svaki trening, svaku loptu maksimalno, jer kad se tako radi ne možemo da izgledamo loše, istakao je Todorović. Šef stručnog štaba Partizana Željko Radović smatra da su rukometaši Železničara igrali veoma dobro. Veoma iskusna ekipa, gde se Aca Stojanović jako dobro uklopio i kao čovek i kao igrač, rekao je.

Svi rukometaši Železničara upisali su se u listu strelaca, sem Potkonjka, a najefikasniji bio je Spasić sa postignutih devet pogodaka, dok su Jevtić i Stojanović pet puta pogađali mrežu crno-belih. U ekipi Partizana se istakao iskusni Radulović sa šest golova. U sledećem kolu Železničar će gostovati Rudaru u Kostolcu.

Ključne reči: Železničar , rukomet , Partizan , pobeda , sport , hala cair , čair , Niš ,