Železničar ubedljiv protiv Kikinde

Marko Mitić 2019.

U okviru 11. kola Arkus Superlige, rukometaši Železničara ubedljivo su slavili u hali Čair protiv ekipe iz Kikinde rezultatom 37 : 24 (17 : 11). Ovom pobedom nišlije su se vratile na treće mesto tabele.

Posle poraza pd češke Karvine i ispadanja iz Čelendž kupa, izabranici trenera Teodorovića vratili su se obavezama u domaćem prvenstvu. Gosti sa severa Srbije na ovaj meč su stigli oslabljeni, bez nekolicine standarnih igrača, što se videlo na početku meča. Dobrom odbranom i brzim kontranapadima Železničar je već u 7. minutu utakmice vodio sa 7 : 2. Kikinda je malo kosolidovala svoje redove i uspela da se približi na samo dva gola zaostatka (9 : 7). Međutim, usledio je brz odgovor domaćina. Kocić je opet bio sjajan na golu i omogućio svojim saigračima da maksimalno ubrzaju igru. Baš iz takve igre Stanojević je u prvom delu postigao pet golova (17 : 11).

Nastavak utakmice doneo je sličan razvoj događaja. Nišlije su konstantno uvećavale razliku. Igrao se 34. minut kada je Pavlović lucidnim pasom proigrao na crti Jevtića koji je rutinski poslao loptu u mrežu za 20 : 12, a treneru Kikinde nije preostalo ništa drugo sem da zatraži tajm-aut. Na novi minut odmora nije se dugo čekalo. Rezultat u 41. minutu bio je 26 : 15. Usledila je i najlepša akcija na utakmici, kada je Pavlović bacio cepelin Stanojeviću koji je postigao svoj novi pogodak. eodorović je uskoro na parket poslao igrače sa klupe, koji su do kraja meča uvećali razliku. Konačan rezultat meča je 37 : 24.

IMG 20191129 102951Foto: Marko Mitić

Nakon utakmice, najbolji igrač po izboru trenera Miroslav Kocić rekao je da se njegov tim posle nekoliko teških utakmica malo pribojavao ekipe iz Kikinde. Mislim da smo odradili fenomenalan posao, igrali smo sjajno u odbrani i dali dosta lakih golova. Mogli smo i ranije da rešimo utakmicu, ali i ovako je sasvim dobro, kazao je Kocić, koji je imao 15 uspešnih intervencija.

Trener gostujuće ekipe Vladimir Mitreski istakao je da je njegovoj ekipi falilo nekoliko bitnih igrača. Železničar igra brz i moderan rukomet i mi nismo mogli danas da im pariramo. Rezultat jeste takav kakav jeste, na nama je da se konsolidujemo i spremimo za narednu utakmicu, zaklučio je Mitrevski. Đorđe Teodorović nije bio u potpunosti zadovoljan igrom svoje ekipe i pored ubedljive pobede. Dan viška za odmor nam je značio da možemo bar nešto da prikažemo, mada to nije bilo idealno, rekao je. Nije to bila impozantna igra, više je to bilo odrađivanje posla. Bilo je na mahove jako lepe igre, ali mislim da ovo treba što pre zaboraviti i okrenuti se narednom meču.

Najefikasni akter meča u domaćem timu bio je Stanojević sa osam postignutih golova, dok je Stojanović postigao sedam. Na drugoj strani, Pavlov se, baš kao i Stanojević, upisao osam puta, a Kurteš je šest puta pogodio mrežu Železničara. Ekipa Kikinde u narednom kolu gostuje ekipi Partizana, dok će Železničar 2. decembra u hali Duško Radović dočekati ekipu Proletera iz Zrenjanina

Ključne reči: RK Železničar , MRK Kikinda Gindex , sport , rukomet , Arkus Superliga Srbije , hala cair , Niš , kikinda , čair , pobeda ,