Pretraga

Rukomet

Železničar rutinski protiv Proletera

Marko Mitić 3.12.2019. Komentari

Rukometaši Železničara savladali su ekipu Proletera iz Zrenjenanina rezultatom 36 : 28 (20 : 12) u 12. kolu Arkus Supelige Srbije. Utakmica je odigrana u hali škole Dušan Radović, zbog zauzetosti hale Čair.

Od starta meča se videlo da će obe ekipe pokušavati da brzom igrom dođu do lakih golova. Međutim, niški tim uspeva da već na startu povede protiv igrača iz Zrenjanina sa 8 : 3. Taj deo utakmice obeležio je mladi Stanojević, koji je pogodio pet puta iz pet pokušaja gol Proletera. Šansu da se gosti vrate iz rezultatskog minusa propustili su sa linije sedam metara, pošto je sva četiri udarca zaustavio golman Kocić. Rezultat u 23. minutu bio je 17 : 10, ali to nije bilo najveće vođstvo u prvom delu utakmice, pošto su Spasić i Stanojević svojim golovima doneli plus od devet golova (20 : 11). Da smanji zaostatak za jedan gol do pauze, uspeo je Terzić.

Slika koja je viđena na utakmici sa Kikindom, viđena je opet. Fizički dominantna ekipa Železničara uspela je da u potpunosti smanji doprinos Elezovića i Rnića ekipi Proletera, pa su domaći u 34. minutu stigli i do dvocifrene razlike (24 : 14). Gosti su uspeli da od tog trenutka postignu tri uzastopna pogotka, ali više od toga nisu mogli. Milovanović i Jevtić su svojom igrom i u odbrani i u napadu u potpunosti ispoštovali zamisao trenera Teodorovića. Imale su nišlije i 12 golova razlike (31 : 19), ali su igrači iz Zrenjanina iskoristili činjenicu da je Teodorović na teren poslao igrače koji su ove sezone imali manju minutažu. Ipak, treba napomenuti da su se u poslednjih 15 minuta razbranili i golmani gostujuće ekipe, koji su svojim odbranama dali doprinos podnošljivom porazu (36 : 28).

IMG 20191202 191134Foto: Marko Mitić

Gosti su na ovom meču bili bez svog glavnog trenera Ljubomira Obradovića, koji je sa ženskom rukometnom reprezentacijom na Svetskom prvenstvu u Japanu, pa se umesto njega na konferenciji za novinare pojavio njegov pomoćnik Goran Pekaz. On je istakao da se njegovom timu već drugu utakmicu zaredom ponavlja loše prvo poluvreme. Slična situacija je bila u Beogradu, gde smo u prvom poluvremenu imali minus šest, ovde čak minus od osam golova. Četiri promašena penala u prvom poluvremenu i par lakih golova koje smo dobili, i kasnije to nismo uspeli da nadoknadimo i da utakmicu uvedemo u neizvesnu završnicu, završio je Pekaz. Ovim porazom zrenjanci su ostali na devet osvojenih bodova i nalaze se na devetom mestu tabele, koja vodi u plej-aut. Trener Železničara Đorđe Teodorović rekao je da su gosti jako ušli u meč, ali da njegovi igrači nisu dozvoli ekipi Proletera svoj ritam utakmice. Jako smo se pripremali za ovu utakmicu, prštalo je od snage i kvaliteta. Mi zaista nismo odigrali nijedno ovakvo poluvreme. Igrali smo bez Marka Milosavljevića, ovo je neki maksimum koji možemo da pružimo u 60 minuta, zaključio je Teodorović.

Najefikasniji igrač na meču bio je Đorđe Spasić, koji se devet puta upisao u listu strelaca, dok su Stanojević i Jevtić postigli po šest. Sjajnu partiju na golu ponovo je prikazao kapiten Kocić sa 15 uspešnih intervencija. Na drugoj strani, Pešić je postigao pet golova, dok su Elezović, Rnić i Krivošija postigli po četiri gola.

Narednu utakmicu Železničar igra predstojećeg vikenda, kada će se u derbi utakmici sastati sa ekipom Novog Pazara. Biće to duel drugoplasiranog i trećeplasiranog tima Arkus Superlige Srbije.