Naisa poražena u derbiju kola od Bekamenta

Marko Mitić 2020.

U derbiju 15. kola Superlige Srbije rukometašice Naise su 3. marta u hali Čair poražene od ekipe Bekamenta rezultatom 19 : 23 (9 : 9). Niškom timu ovo je treći poraz ove sezone.

Duel dve ekipe iz samog vrha ženskog rukometa bolje je otvorila ekipa iz Aranđelovca. Greške u napadu domaćih igračica omogućile su ekipi Bekamenta da stigne do rezultata 4 : 1. Nagoveštaj bolje igre Naisa je pokazala u narednih pet minuta, kada je napravila seriju od pet vezanih golova, te je u 14. minutu imala prednost od 6 : 4. Do kraja prvog poluvremena konstantno se igralo u serijama, a rezultat prvog dela utakmice je bio nerešen (9 : 9).

Za razliku od početka meča, na stratu drugog dela tim iz Niša je preko Marije Filipović i Nade Pejović došao do prednosti od dva gola (11 : 9). To je bilo i poslednje vođstvo domaće ekipe, pošto je usledila dobra igra Bekamenta. U 41. minutu je Staša Garović donela svom timu prednost od tri pogotka (15 : 12). Imale su rukometašice Naise svoje šanse da se vrate u utakmicu, ali su ih tehničke greške i neoprezni startovi u tome sprečili. Gošće su čuvale razliku od tri gola, a onda je usledila i serija odbrana Ane Kačarević koja je izabrana i za igračicu utakmice. Kada je u 58. minutu Kačarević odbranila i sedmerac Jeleni Terzić bilo je jasno da će dva boda otići u Aranđelovac. Utakmica je završena rezultatom 23 : 19.

IMG 20200304 134515Foto: Marko Mitić

Nakon utakmice, trener Bekamenta Saša Bošković rekao je da je ovo bila teška utakmica za obe ekipe. Drago mi je što smo pobedili. Bez obzira na mali broj golova, mislim da smo pružili publici jako zanimljivu i neizvesnu utakmicu, kazao je Bošković i dodao da je njegova ekipa pre svega dobrom odbranom stigla do važne pobede, s obzirom na to da se bodovi prenose u plej-of. Sa druge strane trener Naise Svetislav Jovanović rekao je da su tehničke greške i neprecizni šutevi glavni razlog poraza njegovog tima. Nije dobro to što je Naisa jedini predstavnik Srbije u Evropi i što igra taj moderan i brz rukomet za razliku od ekipe Bekamenta koja je u drugom delu igrala znatno sporije, rekao je Jovanović.

Osim Ane Kačarević koja je imala 13 uspešnih intervencija, u pobedničkoj ekipi se istakla i nova igračica Staša Garović sa osam golova. Iz niške ekipe izdvojila se Marija Filipović koja se pet puta upisala u listu strelaca, dok je Nada Pejović ćetiri puta pogodila mrežu protivnika.

Bekament je ovom pobedom stigao do 26 osvojenih bodova i sada se nalazi na prvom mestu tabele, dok Naisa deli drugo mesto sa ekipom Jagodine, ali uz dve utakmice više. Izabranicama trenera Jovanovića sada sledi četvrtfinale Čelendž kupa i dvomeč u Portugaliji sa ekipom Madeire. Utakmice su zakazane za 7. i 8. mart.

Ključne reči: ŽRK NAISA , ŽRK Bekament , rukometni savez Srbije , Superliga Srbije , derbi , hala cair , sport , rukomet , Niš ,