Srbija preko penala do pobede nad Hrvatima

Aleksandra Đokić 2018.

Vaterpolo reprezentacija Srbije je u niškom Čairu uspela da nakon preokreta i penala pobedi Hrvatsku u 3. kolu Evropa kupa rezultatom 11:9. Nakon regularnog dela meča na semaforu je pisalo 7:7.

Srbija je bolje otvorila ovaj duel i već u prvom minutu povela golom Duška Pijetlovića. Andrija Prlainović je uplivavanjem iznudio prekršaj Garsije, nakon čega Filipović nije iskoristio šansu da zatrese mrežu protivnika iz peterca. Potom je usledila dominantna igra Hrvatske reprezentacije, koja je golovima Šetke i Garsije povela sa 1:2. Igrao se šesti minut kada je sviran penal za Hrvate, a precizan je bio Fatović. Do kraja prve četvrtine Filipović još jednom nije uspeo da sa penal tačke savlada golmana Marcelića. Na samom početku drugog dela igre, Filipović je smanjio zaostatak koji je Vrlić povratio pogotkom u trećem minutu. Imao je Marcelić nekoliko izvanrednih odbrana, a zatim je Garsija, posle kontre, povećao prednost Barakuda na 2:5. Delfini su sa igračem više postigli veoma važne golove, preko Prlainovića i Duška Pijetlovića, koji su naše vaterpoliste održali u igri. Rezultat nakon ove deonice bio je 4:5.

Posle pauze srpski reprezentativci su imali par odličnih prilika, a izjednačenje je doneo Filipović. Odmah su Hrvati vratili istom merom i ponovo imali plus jedan kada je Joković skinuo loptu sa ruku golmanu Mitroviću. U poslednjem delu meča bilo je odličnih prilika i na jednoj i na drugoj strani, kao i obostranog isključenja, van polja su morali i Vrlić i Jakšić. U šestom minutu ove četvrtine Mitrović je bio na visini zadatka i odbranio peterac Vukićeviću. Još jednom se Filip Filipović upisao u listu strelaca nakon asistencije Strahinje Rašovića. Svega 12 sekundi pre kraja Dejan Savić je zatražio tajm–aut posle kojeg su domaći uspeli da izjednače i izbore peterce golom Dušana Mandića

Otpočeli su Delfini sjajno penal seriju. Jedini strelci za hrvatski tim bili su Garsija i Fatović. Za Srbiju su redom bili precizni Filipović, Prlainović, Jakšić i Mandić. Konačan rezultat na ovom meču bio je 11:9. Srbija nakon ovog trijumfa zauzima prvu poziciju u grupi D.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić (2), V. Rašović, Ranđelović, Drašović, D. Pijetlović (2), Vico, S. Rašović, Jakšić (1), Filipović (4), Prlainović (2), S. Mitrović, B. Mitrović;

Hrvatska: Marcelić, Macan, Fatović (3), Lončar, Joković (1), Čagalj, Vukićević, Bušlje, Lovre, Vrlić (1), Šetka (1), Garsija (3), Anić.

Ključne reči: EVROPA KUP , Srbija , HRVATSKA , čair , VATERPOLO ,