Remi Naisa i Valjeva

Marko Mitić 2019.

Vaterpolisti Naisa nisu uspeli da dođu do nove pobede u okviru desetog kola Regionalne A2 lige. Kao domaćini odigrali su 9 : 9 sa ekipom Valjeva. Ono što je obeležilo utakmicu jeste puno preokreta i velika borba koja umalo da se pretvori i u tuču.

U ovaj meč oba tima su ušle dosta sporo što pokazuje i rezultat posle prve četvrtine, 0 : 1. Domaći nisu uspeli da se upišu na semafor i pored toga što su imali čak četiri napada sa igračem više. U nastavku meča slika se potpuno promenila. Nais je uspeo da konsoliduje svoj napad i dolazi do vođstva od 4 : 2. Međutim, gostujući sastav je preokrenuo i početkom drugog poluvremena vodi sa 5 : 4. Nišlije opet pojačavaju ritam i u finiš ulaze sa tri gola prednosti, 9 : 6. Ipak, valjevci se nisu predavali. Uspeli su na minut pre kraja da stignu do izjednačenja, 9 : 9. U poslednjem minutu obe ekipe su imale svoje šanse da dođu do pobede, ali je rezultat ostao nepromenjen, 9 : 9.

Utakmica je bila značajna, jer pored toga što se VK Nais bori za ulazak u doigravanje Regionalne A2 lige, ovaj rezultat će se računati i za Superligu Srbije. To je izgleda uticalo da se stvori tenzija od samog početka meča koja se prenela i na nastavak. Pokazatelj je podatak da su obe ekipe na svom kontu imale čak po 13 isključenja. Kada su na kraju utakmice gledaoci očekivali fer i sportski pozdrav, nastale su čarke koje su lako mogle da se pretvore i u tuču. Brza reakcija redara i pojedinih igrača sprečila je ozbiljnije posledice i još jedan težak udarac za srpski vaterpolo.

U ekipi Naisa istakli su Mitrović i Milošević sa po dva gola, dok su se u timu iz Valjeva, koju sa klupe predvodi legendarni Igor Milanović, istakli Njegovan sa tri, Inaba i Gligorijević sa po dva gola.

Nais će u poslednjem 11. kolu biti gost ekipi Katara iz Kotora. Biće to šansa da ekipa trenera Serafimovića sa još jednom pobedom uđe u plej-of i tako sebe približi cilju, a to je ulazak u Regionalnu A1 ligu.

Ključne reči: VATERPOLO , VKNAIS , VKVALJEVO , REGIONALNALIGA , SCČAIR , sport ,