Vaterpolisti Naisa poraženi od šampiona

Marko Mitić 2019.

U poslednjem 16. kolu Regionalne A2 lige vaterpolisti Naisa doživeli su poraz. Od izabranika trenera Serafimovića na Čairu bolja je bila ekipa Budve koja je slavila rezultatom 12 : 6 (4 : 0, 3 : 2, 2 : 1, 3 : 3).

Novi član Regionalne A1 lige odlučno je došao u Niš da opravda prvo mesto i ulogu favorita. Već posle prve četvrtine vaterpolisti Budve ostvarili su solidnu prednost – 4 : 0. Domaći su prvi gol postigli tek posle trinaest minuta, kada je na semaforu stajalo 1 : 7. Do kraja prvog poluvremena viđen je još samo jedan pogodak, i to na kontu nišlijaNa odmor se otišlo rezultatom 2 : 7 u korist gostiju. Treća i četvrta četvrtina bile su izjednačene, ali se ekipa Budve bolje snašla i rutinski privela meč kraju. Utakmica je završena pobedom crnogorske ekipe rezultatom 12 : 6.

U šampionskom sastavu najefikasniji bio je S. Ćetković, koji je dao tri gola, dok je P. Ćetković dva puta zatresao mrežu. U niškom timu posebno se istakao kapiten Lazić sa čak deset uspešnih intervencija.

VK Nais je ovim porazom stavio tačku na sezonu u regionalnom takmičenju. Zauzeli su peto mesto sa 28 osvojenih bodova. U narednom periodu očekuje ih borba za naslov šampiona Srbije.

Ključne reči: VKNAIS , VKBUDVA , RegonalnaA2liga , SCČAIR , VATERPOLO ,